null
Po upravení jedálnička podľa testov sa výsledky dostavili okamžite

Po upravení jedálnička podľa testov sa výsledky dostavili okamžite

Gabriela Fehérová on 27.07.2022

Rada by som sa Vám touto cestou ešte raz veľmi pekne poďakovala za trpezlivý a ľudský prístup. Za ochotu a priestor na moje otázky. 

Posielam zmenu, ktorá sa nám podarila dosiahnuť po obdržaní výsledku testov na potravinovú intoleranciu u dcérky. Cca do 10dní od vysadenia všetkých potravín, ktoré nám vyšli v reporte so zvýšenými a vysokými hodnotami (pri teste 200+ potravín ich bolo 35) jej ekzém po dvoch rokoch trápenia úplne ustúpil. 

Koža sa jej v mieste krásne bez použitia akýchkoľvek podpornych prostriedkov sama zhojila. Čisto len vysadením problematických potravín. 

  

            

Tušili sme, že mlieko a lepok jej pravdepodobne nevyhovuje hoci po vyšetrení na alergológii k ich vysadeniu nebol dôvod. Po vysadeni týchto dvoch potravín sa nám ekzém stale nedarilo stiahnuť. 

Nenapadlo ma, že aj také potraviny ako zemiaky, fazuľa, kukurica (súčasť bezlepkových potravín vo forme kukuričného škrobu), sója, vajíčka, kvasnice a ich zastúpenie v mnohých iných potravinách jej môžu k ekzému prispievať. Pri alergologickom vyšetrení nám vyšla jedine alergia na kivi a zvýšený histamín. Tým sme boli vybavení.

Testy mi pomohli sa zorientovať v potravinách a nastavení na liečivú stravu. Uvedomujem si, že liečba ekzému zahŕňa komplexné zmeny a cesta k vyliečeniu je veľmi individuálna, no ako som pochopila, na začiatku cesty je nastavenie stravy základ. 

A u nás sa vysledky po upravení jedálnička na zaklade výsledku testov dostavili okamžite.